Kroger Deals - Week of 1/13

Saturday, January 14, 2012

The Kroger P&G Sale is still going on!  This is a great time to stock up on those items for super cheap!


Choose any of the 4 following Proctor and Gamble products below and get $4 off instantly!  You can mix and match and they will take off $4 for every 4 products you purchase, so you don't have to do separate transactions.  Final prices below include the P&G instant savings.

--Crest Whitening or Pro-Heatlh Toothpaste -- sale price $2.69 -- use $0.50/any Crest toothpaste (P&G January) which doubles to $1.  Final price =  as low as $0.69.

--Old Spice Body Wash -- sale price $3.49 -- use $2 coupon (P&G January).  Final price = as low as $0.49!

--Herbal Essences or Aussie Shampoo -- sale price $2.99 -- use $1 coupon (P&G January).  Final price = as low as $0.99.

--Downy Fabric Softner -- sale price $4.99 -- use $1 coupon (P&G January).  Final price = as low as $2.99.

--Dawn Dish Detergent -- sale price $2.99 -- use $0.50 coupon (P&G January) which doubles to $1.  Final price = as low as $0.99.

--Tide -- sale price $5.99 -- use $2 coupon (P&G January).  Final price = as low as $2.99!

--Old Spice Deodorant -- sale price $1.99 -- use $1/2 (P&G January).  Final price = as low as $0.49 each.

--Pampers Big Box -- sale price $24.99 -- use $1 coupon (P&G January).  Final price = as low as $22.99 per box.

Those are some of the best deals you can get on the P&G products.  I plan on going today and I'll update it if there are any other deals I find!

Here are a few other great deals you can snag this week at Kroger:
--Softsoap Liquid Soap -- sale price $0.88 -- use $0.40 coupon (SS 1/8) which doubles to $0.80.  Final price = $0.08!  Great stock up item!

--Kashi Cereal -- sale price $2.99 -- use $1 coupon (coupons.com).  Final price = $1.99!  Remember, when you buy four participating cereals, including GoLean Crunch, get a free gallon of milk!

--Chef Boyardee Pasta Cans -- sale price 10/$10 -- use $0.50/4 coupon (SS 1/8) which doubles to $1.  Final price = $0.74 per can when you buy 4.

Don't forget to search the clearance aisles for even more savings!  These sales usually depend on your store, so they are different in every area.

Happy Shopping! :)

Kait

No Comments Yet, Leave Yours!